Ankara Trafik Kazaları Avukatı

Günlük hayatın içerisine dikkatsiz sürücülerin yaptığı hatalar sonucunda ortaya çıkan trafik kazaları kimi zaman can almaktadır. İnsanların belirlenen trafik kurallarına uymamalarının bir sonucu olarak ortaya çıkan bu kazalar çeşitli önlemlerin alınmasına rağmen çoğu kez önlenememektedir. Koyulan kuralların günlük hayatta uygulanmaması veya kısmen uygulanması trafik kazalarının oluşmasında en ana etkenlerden birisidir. Bazen dikkatsizlik, bazen teknik arızalar bazen de kural ihlalleri olarak ortaya çıkarlar. Bu kazaların sonuçlarının ufak sağlık problemleriyle sonuçlanması güzel bir sonuç denebilir ancak ölümle sonuçlanması bir faciaya yol açmaktadır. Bu gibi durumlarda karşı tarafın haksız ve kusurlu olduğunu düşünüyorsanız hukuki hakkınıza başvurabilir hakkınızı arayabilirsiniz.

Kaza Sonrasında Hangi Yol İzlenmelidir?

Oluşan trafik kazası sonrasında karşı tarafın haksız olduğuna ve kusurlu hareket yaptığına eminseniz hakkınızı hukuki yollarda aramalısınız. Kazadan sonra bu gibi durumlarda tecrübesi olan hukuk büromuz sizler için gerekli davayı açıp bu davanın takibini sağlamaktayız. Dava için gerekli olan her türlü delil ve tetkik sağlanmasını yapıp bu deliller ışığında en sağlam ve saydam raporu hazırlayıp sizler için hakkınızı aramakta en iyi yollara başvurmaktayız. Bunun için önemli olan kazadan hemen sonra vakit kaybetmeden bu başvuruyu bizlere yapmanızdır.

Başvurudan Sonraki Süreç Nasıl İzlenir?

Trafik kazalarından sonra yapılan başvuru sonrasında öncelikle hata ve kusur analizi yapılır ve bu doğrultuda bir rapor hazırlanır. Bu raporda olan kaza ile ilgili bütün ayrıntı ve bilgileri toplamaktayız. İçeriğinde kaza ile ilgili her türlü tutanak ve belge bulunmaktadır. Daha sonra yasaya göre haklılık analizi yapıp davanın seyrini hangi yöne götüreceğimizi belirlemekteyiz. Sizler için en iyi sonucu almak ve hakkınız olanı almak için tecrübeli avukatlarımız ile gereken her türlü hizmeti sağlamaktayız.

Trafik Kazalarının Davalarının Görülmesi

Gerekli belge ve düzenlemelerinin yapılmasının ardından savcılığa suç duyurusunda bulunulur. Başka bir yol ise kaza sonucu açılan davalara uzman ve tecrübeli avukat kadromuzla sizler adına katılım sağlamak. Sizler adına en iyi bir şekilde hakkınızı savunmak ve hakkınız olanı almak bizlerin tek amacıdır. Bu yolda gerekli tüm araştırma ve düzenlemeleri itina ve dikkatli bir şekilde yapıp bu süreci en iyi ve olumlu bir şekilde yönetmek en ehemmiyet verdiğimiz konuların başında gelmektedir. Açılan davalar da trafik kazaları sonucunda oluşan tüm maddi ve manevi zararların karşılanması konusunda mutabık kalınıncaya kadar mücadele edilmektedir.

Amaç zaten zor bir durumla karşı karşıya kalan müşterilerimizin dava süreçlerinde de yıpranmamasını sağlamak ve bu süreçte en iyi ve güvenilir hizmetle bu zor durumu biraz da olsa haklı olarak lehe çevirmektir. Mevcut işinde uzman ve tecrübeli kadromuz ile bu zor durumlarda sizlerin yanında olmak ve bu süreçte hakkınız olanı savunmak, almak ve ifasını sağlamak adına sağlıklı bir şekilde bu süreci yönetmek en büyük gayemizdir.

Comments (2)

 • Abdullah ulu cevap

  Slm 2015 trafik kazası geçirdim sol femur şaft kırığı ve kazadan 6 ay sonra psikolojik tedavi görüyorum panik atak teşhisi kondu gün geçtikçe kötüleştim ve şuan yüzde 65 şizofren raporum var kazadan bu yana tedavi devam ediyor ve sol bacakta platin var ilk raporda %14 femur kırığı raporum var 51000 TL aldım ve sonra mahkeme açtım ve şuan hem psikatrik hem ortopedik sağlık kurulu raporum var ve mahkeme beni adli tıpa gönderdi ben bundan ne alırım yardımlarınız benim için önemli..

  Mart 29, 2021 , 7:06 am
  • Av. Oğuzhan KARA cevap

   Merhabalar adli tıp raporunda verilecek maluliyet raporu, gelir durumunuz ve kazada ki kusur durumunuz da dikkate alınarak tazminat hesaplaması yapilacak hukuki yardim almanıza fayda var.İletisim no:05302022326

   Mart 29, 2021 , 6:42 pm

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.