Ankara Ceza Avukatı

Ceza Hukuku, Türk hukuk sisteminde yer alan en hassas hukuk disiplinlerinden bir tanesidir. Buna ek olarak ceza hukukuna gösterilmesi icap eden dikkat ve özen de diğer pek çok hukuk disiplininden farklı olmalıdır. Söz misali ceza hukukunda kişi hürriyetini bağlayan yaptırımlar vardır ve bu alanda ceza hukuku tektir. İşte tam olarak bu nedenden dolayı ceza hukukunda bir avukat ile temsil edilmek lazımdır. Aksi halde son pişmanlık fayda etmeyecek ve çok ciddi hak mahrumiyetleri ile karşı karşıya kalınabilecektir. Bizler bu alanda müvekkillerimizi en iyi şekilde savunacak ve haklarının korunması, hürriyetlerine halel gelmemesi adına ne gerekiyorsa en iyisini yapacağız.

Avukat ile Temsil Edilmek Neden Önemlidir?

Ceza hukukunda avukat ile temsil edilmenin ne denli önemli olduğunun bir diğer önemli kanıtı ise ceza hukukunda müvekkillerin kendilerini ciddi manada baskı altında hissetmeleridir. İşte tam olarak bu nedenden dolayı müvekkilin kendisini tam olarak savunması da pek çok kez mümkün olamayacaktır. Bizler ise müvekkillerimizi tam olarak soğukkanlı bir tutum ile savunacak ve haklarından mahrum kalmamaları, herhangi bir zarar görmeden bu olaydan sıyrılabilmeleri adına elimizden geleni yapacak ve her daim müvekkillerimizin yanında olacağız.

Zorda Bırakacak Beyanlardan Kaçınmak Önemlidir

Davalar sırasında müvekkil net ifadeler kullanmakta da fazlasıyla zorlanacak, hatta kendisini zor durumda bırakacak beyanlara başvurabilecektir. Söz misali alt sınırdan cezalandırılma ya da farklı bir suçtan cezalandırılma talebini pek çok mahkeme ikrar olarak dahi kabul edebilmektedir. İşte bu gibi durumlarda avukatları olarak bizler müvekkillerini korumak adına ellerinden geleni yapacak ve herhangi bir mağduriyete de yol açılmasına müsaade etmeyeceğiz.

İleri Derecede Uzmanlık Gereken Bir Alan

Ceza Hukuku, ileri derecede uzmanlık gerektiren bir hukuk dalıdır. İşte tam olarak bundan dolayı sıradan bir avukat ile çalışmak yeteri kadar başarılı sonuçlar elde edilmesi adına yeterli gelmeyecektir. Bu alanda iş ortağı olarak tercih edilecek avukat mutlak suretle ceza hukuku alanında kendisini kanıtlamış ve bu alanda engin deneyimler elde etmeyi başarmış bir avukat olmalıdır. Bizler de hukuk bürosu olarak en geniş deneyime ve en geniş bilgi birikimine sahip olmamıza güvenerek müvekkillerimize bu hizmeti sunmaktayız.

Davaların Düzenli Takibi

Ceza hukukunda davaların takip edilmesinde de son derece büyük bir titizlik ile çalışıyoruz. Gerçekten ceza hukukunda bazı süreler son derece önemli. Bunlardan birkaç tanesi ise tutukluluğa itiraz ve tahliye talebi benzeri hususlar. Ancak bu hususlara dair süreler geçirildikten sonra herhangi bir hak iddiası da söz konusu olamıyor. Bu nedenle bu sürelere dikkat etmek ve davaların her daim, her safhada takipçisi olmak çok büyük önem arz ediyor. Bizler de müvekkillerimiz ve aileleri adına bunu en iyi şekilde icra ediyoruz.

Comments (4)

 • Mehmet ali cevap

  Edim ifadeden öturu 12yıl ceza aldı delil kanıt olmaksızın itiraz dılekcesıde yazıldı 12 yıldan 8 yıl 4 aya dustu Yargıtay’da dosyası hala ıtoraz ediyor esım hıcbır sekilde delil kanıt yok ama ceza verildi 1 sene 2 ay oldu yatıyor sızce bozulur mu

  Haziran 24, 2020 , 6:15 pm
  • Av. Oğuzhan KARA cevap

   Merhaba dosyanın tamamının örneğini incelemeden konu ile ilgili değerlendirme yapmamız doğru ve sağlıklı olmaz.

   Haziran 24, 2020 , 9:53 pm
 • Serkan Arayıcıoglu cevap

  Merhaba ben yurt dışında yaşıyorum başıma hiç beklemediğim ve tahmin edesim bir olay geldi benim Facebook. Malesef patlatılmıştı benim ismimle birisi merak Akşener hanıma hakaret etmiş ve bana DV çıkmış gecem aylarda Türkiye’ye gitmişdim ne yazıki hiç birşeyden haberim yoldu ve göz altına alındım ifadem alındı ve serbest bırakıldım dün e devletten gördümkü duruşma tarihi verilmiş malesef sorum şu bana yardımcı ola bilirmisiniz şimdiden teşekkür ederim iyi günler.

  Aralık 26, 2020 , 1:54 am
  • Av. Oğuzhan KARA cevap

   Merhabalar tabi ki yardımcı olabiliriz 05302022326 numaralı telefondan bizlere ulaşabilirsiniz

   Aralık 26, 2020 , 3:57 pm

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.