Özge KUT

Özge KUT

Avukat

   1991 senesinde Ankara’da doğmuştur.

   Lise Öğrenimini Ankara Dr. Binnaz Ege – Dr. Rıdvan Ege Anadolu Lisesinde tamamlamıştır.

   2014 yılında Çankaya Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni tam burslu olarak bitirmiştir.

   2017 yılında Gazi Üniversitesi Hukuk Fakültesi Kamu Hukuku Anabilim Dalı nezdinde Mali Hukuk yüksek lisans programını kazanmıştır. Halen eğitimine devam etmektedir.

   2014 senesinde Ankara Barosuna kayıtlı olarak avukatlık stajına başlamıştır. 2015 yılından itibaren Ankara Barosuna kayıtlı olarak avukatlık mesleğini icra etmektedir.

   Ankara Üniversitesi Bankacılık ve Ticaret Hukuku Araştırma Enstitüsü tarafından yapılan Borçlar –Ticaret Hukuku lisansüstü eğitimine katılmış ve sertifika programını 2016 senesinde tamamlayarak Borçlar –Ticaret Hukuku alanın da sertifika almıştır.

   Ankara Barosu nezdinde yapılan CMK eğitimi ve Adli Yardım eğitimine katılmış, sertifikalarını almıştır. Ankara Barosu tarafından yapılan CMK ve Adli Yardım Görevlendirmelerinde aktif olarak görev almaktadır.

   Ankara Barosu tarafından gerçekleştirilen 8 haftalık Vergi Hukuku Eğitimine katılmış ve 2015 senesinde bu alanda eğitim görerek sertifika almıştır.

   Yine Ankara Barosu nezdinde düzenlenen Yasama Okulu ve Tüketici Hukuku seminerlerine katılarak katılım belgesi almaya hak kazanmıştır.

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir