Oğuzhan KARA

Kurucu Avukat

24.09.1976 Gümüşhane ili Şiran ilçesi Konaklı Köyü doğumluyum. Babamın öğretmen olması ve Ankara’ya tayini sebebiyle ilkokul 3. sınıftan itibaren öğrenimime Ankara’da devam ettim. İlkokulu ve ortaokulu Ankara’nın Yenimahalle ilçesinde, lise öğrenimimi ise yine Ankara Hasanoğlan Atatürk Anadolu Öğretmen Lisesi’nde tamamladım.

Üniversite öğrenimimi 2000 yılında Gazi Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde tamamladım. 2013 yılında Anadolu Üniversitesi Spor Yönetimi Bölümü’nden mezun olarak 2. üniversite diplomamı aldım.

Askerlik görevimi 2002-2003 yılları arasında Uşak Askerlik Şubesi Başkanvekili (Yedek Subay – Asteğmen) olarak yerine getirdim.

Evli ve iki çocuk babasıyım.

İŞ DENEYİMİ

  • 2003 yılından beri Ankara’da kurmuş olduğum Kayı Hukuk ve Danışmanlık Bürosu’nda serbest avukatlık yapmaktayım.
  • Ankara Barosu Başkanlığı tarafından düzenlenen sertifika programlarına katılarak Spor Hukuku ve Enerji Hukuku Sertifikası aldım.

SİVİL TOPLUM KURULUŞLARI NEZDİNDEKİ ÇALIŞMALAR

  • 1997-1999 yılları arasında Türk Hukuk Enstitüsü Derneği Gençlik Komisyon Başkanlığı görevini yürüttüm.
  • 2009-2010 yılları arasında Türk Hukuk Enstitüsü Derneği Genel Sekreterliği görevinde bulundum.
  • 2007 yılında Türk Hukuk Enstitüsü Derneği Ankara Şube Başkanlığı görevini vekaleten yürüttüm.
  • 2006 yılında Ankara Baro Başkanlığı seçimlerine katılan Türk Hukuk Enstitüsü Derneği’nin dahil olduğu Baro Birlik Grubu’nda “Genç Avukatlar Komisyon Başkanlığı” görevinde bulundum. Ardından Ankara Barosu Başkanlığı seçimine katılan yönetim kurulu listesinde yer aldım.
  • ANGİAD (Ankara Genç İş Adamları Derneği), SİTELER GİAD ve OSTİM GİAD Yönetim Kurulu üyeliği ve hukuk danışmanlığı görevini sürdürmekteyim. TÜGİK (Türkiye Genç İş Adamları Konfederasyonu) ve İÇGİAF (İç Anadolu Genç İş Adamları Federasyonu) üst kurul delegesiyim.