Ankara Boşanma Avukatı

Aile hukuku, Türk hukuk sisteminde yer alan en hassas hukuk dallarından bir tanesidir. Ne de olsa Türk toplumu için ailenin yeri çok özeldir. İşte bu hukuk dalının da bu denli önemli olmasının nedeni budur. Aynı zamanda en sık karşılaşılan dava türlerinden bir tanesi de aile hukukunun alanına giren boşanma davalarıdır. Elbette hemen her avukat boşanma davaları ile ilgilenir. Ancak bu davalarda asıl uzmanın kim olduğunu bulabilmek son derece zor olacaktır. Ne de olsa hiç kimse deneyimli ve donanımlı olduğundan emin olmadığı bir avukata boşanma davasını emanet etmek istemeyecektir.

Avukat ile Temsil Edilmek Bir Zorunluluk mu?

Avukat ile temsil edilmek bir zorunluluk değildir. Ancak davanın taraflarından bir tanesinin hatta pek çok zaman her ikisinin de kendisini baskı altında hissetmesi söz konusu olabilir. Şu halde yapılması en mantıklı olan, şüphe yok ki avukat ile temsil edilmektir. Bizler de bu alanda sizleri gayet iyi anlıyoruz ve en verimli şekilde savunmanızın yapılması için en iyi şekilde çalışıyoruz. Ne de olsa baskı altında olan bir kimsenin kendisini verimli bir şekilde savunabilmesi de söz konusu olamayacaktır. Ancak bizler bu duruma bir dur diyoruz ve sizlerin en başarılı şekilde kendinizi savunmanız için her daim destek oluyoruz.

Tek Sonuç Çiftlerin Ayrılması Değil

Boşanma davalarında tek konu çiftlerin ayrılması değildir. Bunun yanı sıra mal paylaşımı da söz konusu olacaktır. Bu bağlamda müvekkillerimizin en az zarar ile çıkabilmesi adına gereken her şeyi yapmaya hazırız. Aynı zamanda sizleri bu davalarda birer müşteri olarak hiçbir zaman görmüyoruz. Anlayışımız gereği müvekkillerimizin iş ortaklarımız olduğuna inanıyor ve bu doğrultuda çalışıyoruz. Şüphesiz ki bu durum hem sizleri hem de bizleri en iyi şekilde motive etmek adına yeterli oluyor.

Boşanmalarda Çocukların Velayeti ve İzlediğimiz Tutumlar

Boşanma davalarındaki bir diğer önemli nokta ise şayet var ise çocukların velayeti olarak karşımıza çıkıyor. Bu alanda da sizlerin lehine olan karardan yana çaba sarf ediyoruz. Ancak unutmamanız lazım gelen bir şey daha var ki o da kar amacı ile hiçbir zaman hakkaniyete karşı gelmiyor oluşumuz. Daha net bir şekilde ifade etmek icap ederse, gerçek bir hukuk bürosu olarak çocukların aleyhine olan bir karardan yana her ne pahasına olursa olsun bulunmuyoruz.

Boşanma Davalarında Tazminatlar Hakkında Yapılabilecekler Nelerdir?

Tazminatlar ise boşanma davalarındaki bir diğer önemli unsuru meydana getiriyor. Bu alanda en çok ön plana çıkan ise manevi tazminatlar. Bizler, müvekkillerimize manevi tazminat miktarını hakkaniyeti zedelemeyecek bir şekilde belirlemeleri için daima yardımcı oluyoruz. Keza müvekkillerimizin daha farklı tazminat talepleri olması durumunda da bunları en net şekilde ifade ederek herhangi bir hak mahrumiyetini tamamen önlemeyi başarıyoruz.

Comments (4)

 • Elena Altunbas cevap

  Merhabalar,
  Adim Elena. Elimde yurt disindaki bosnma karari var. Ancak Turiye`de de esimiin actigi bosanma davasi var. Ben tanima ve tenfiz davasi ilgili fiyat almak istedim.

  Kasım 11, 2019 , 1:40 pm
  • Av. Oğuzhan KARA cevap

   Merhabalar, sorunuza mailden cevap verilmiştir. İyi günler dileklerimizle..

   Kasım 12, 2019 , 1:56 pm
 • Sultan cevap

  Mergaba ben boşanmak istiyorum ama benim ucretli avukat tutacak gücüm yok bunun icin ne yapmaliyim bide 3 yaşinda bir oglum var velayetini bana verirlermi

  Aralık 13, 2019 , 11:03 am
  • Av. Oğuzhan KARA cevap

   Merhaba,
   Bulunduğunuz ilin Adliye Binasına Adliye Yardım bürosundan ücretsiz avukat talep edebilirsiniz. Genelde mahkemeler çocuğun velayetini anneye vermeye daha meyilli oluyor, zaten çocuğunuzun yaşının küçüklüğü ve henüz annesine bağımlı olması göz önüne alınacak olursa velayeti alma ihtimaliniz yüksek. Ancak çocuğun velayetini aldığınızda kendisine iyi olanaklar sunabileceğinizi, çocuğun bakımını karşılayabileceğinizi kanıtlamanız da gerekiyor tabi ki. Velayet hususu tarafların yaşam şartlarına göre değişebilen bir husus olduğu için koşullara göre hakim karar verir. İyi günler dileriz.

   Aralık 14, 2019 , 9:59 am

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir