Ankara Boşanma Avukatı

Aile hukuku, Türk hukuk sisteminde yer alan en hassas hukuk dallarından bir tanesidir. Ne de olsa Türk toplumu için ailenin yeri çok özeldir. İşte bu hukuk dalının da bu denli önemli olmasının nedeni budur. Aynı zamanda en sık karşılaşılan dava türlerinden bir tanesi de aile hukukunun alanına giren boşanma davalarıdır. Elbette hemen her avukat boşanma davaları ile ilgilenir. Ancak bu davalarda asıl uzmanın kim olduğunu bulabilmek son derece zor olacaktır. Ne de olsa hiç kimse deneyimli ve donanımlı olduğundan emin olmadığı bir avukata boşanma davasını emanet etmek istemeyecektir.

Avukat ile Temsil Edilmek Bir Zorunluluk mu?

Avukat ile temsil edilmek bir zorunluluk değildir. Ancak davanın taraflarından bir tanesinin hatta pek çok zaman her ikisinin de kendisini baskı altında hissetmesi söz konusu olabilir. Şu halde yapılması en mantıklı olan, şüphe yok ki avukat ile temsil edilmektir. Bizler de bu alanda sizleri gayet iyi anlıyoruz ve en verimli şekilde savunmanızın yapılması için en iyi şekilde çalışıyoruz. Ne de olsa baskı altında olan bir kimsenin kendisini verimli bir şekilde savunabilmesi de söz konusu olamayacaktır. Ancak bizler bu duruma bir dur diyoruz ve sizlerin en başarılı şekilde kendinizi savunmanız için her daim destek oluyoruz.

Tek Sonuç Çiftlerin Ayrılması Değil

Boşanma davalarında tek konu çiftlerin ayrılması değildir. Bunun yanı sıra mal paylaşımı da söz konusu olacaktır. Bu bağlamda müvekkillerimizin en az zarar ile çıkabilmesi adına gereken her şeyi yapmaya hazırız. Aynı zamanda sizleri bu davalarda birer müşteri olarak hiçbir zaman görmüyoruz. Anlayışımız gereği müvekkillerimizin iş ortaklarımız olduğuna inanıyor ve bu doğrultuda çalışıyoruz. Şüphesiz ki bu durum hem sizleri hem de bizleri en iyi şekilde motive etmek adına yeterli oluyor.

Boşanmalarda Çocukların Velayeti ve İzlediğimiz Tutumlar

Boşanma davalarındaki bir diğer önemli nokta ise şayet var ise çocukların velayeti olarak karşımıza çıkıyor. Bu alanda da sizlerin lehine olan karardan yana çaba sarf ediyoruz. Ancak unutmamanız lazım gelen bir şey daha var ki o da kar amacı ile hiçbir zaman hakkaniyete karşı gelmiyor oluşumuz. Daha net bir şekilde ifade etmek icap ederse, gerçek bir hukuk bürosu olarak çocukların aleyhine olan bir karardan yana her ne pahasına olursa olsun bulunmuyoruz.

Boşanma Davalarında Tazminatlar Hakkında Yapılabilecekler Nelerdir?

Tazminatlar ise boşanma davalarındaki bir diğer önemli unsuru meydana getiriyor. Bu alanda en çok ön plana çıkan ise manevi tazminatlar. Bizler, müvekkillerimize manevi tazminat miktarını hakkaniyeti zedelemeyecek bir şekilde belirlemeleri için daima yardımcı oluyoruz. Keza müvekkillerimizin daha farklı tazminat talepleri olması durumunda da bunları en net şekilde ifade ederek herhangi bir hak mahrumiyetini tamamen önlemeyi başarıyoruz.

Comments (34)

 • Elena Altunbas cevap

  Merhabalar,
  Adim Elena. Elimde yurt disindaki bosnma karari var. Ancak Turiye`de de esimiin actigi bosanma davasi var. Ben tanima ve tenfiz davasi ilgili fiyat almak istedim.

  Kasım 11, 2019 , 1:40 pm
  • Av. Oğuzhan KARA cevap

   Merhabalar, sorunuza mailden cevap verilmiştir. İyi günler dileklerimizle..

   Kasım 12, 2019 , 1:56 pm
 • Sultan cevap

  Mergaba ben boşanmak istiyorum ama benim ucretli avukat tutacak gücüm yok bunun icin ne yapmaliyim bide 3 yaşinda bir oglum var velayetini bana verirlermi

  Aralık 13, 2019 , 11:03 am
  • Av. Oğuzhan KARA cevap

   Merhaba,
   Bulunduğunuz ilin Adliye Binasına Adliye Yardım bürosundan ücretsiz avukat talep edebilirsiniz. Genelde mahkemeler çocuğun velayetini anneye vermeye daha meyilli oluyor, zaten çocuğunuzun yaşının küçüklüğü ve henüz annesine bağımlı olması göz önüne alınacak olursa velayeti alma ihtimaliniz yüksek. Ancak çocuğun velayetini aldığınızda kendisine iyi olanaklar sunabileceğinizi, çocuğun bakımını karşılayabileceğinizi kanıtlamanız da gerekiyor tabi ki. Velayet hususu tarafların yaşam şartlarına göre değişebilen bir husus olduğu için koşullara göre hakim karar verir. İyi günler dileriz.

   Aralık 14, 2019 , 9:59 am
   • Av. Oğuzhan KARA cevap

    Merhabalar konu ile ilgili bize 05302022326 numaralı telefondan ulaşabilir detayli bilgi alabilirsiniz

    Ağustos 1, 2021 , 2:56 pm
 • Mine cevap

  Merhaba, ben eşimle 22 yıllık evliyiz. Eşim yaklaşık 20 yıldır Oyak’a üye ben bu üyeliğinden dolayı hak talep etmek istiyorum. Ayrıca eşim anlaşmalı boşanmak istiyor ve oysktan hiçbir şekilde hak talep edemeyeceğimi söylüyor. Ben bunun haksızlık olduğunu düşünüyorum. Bu konuda beni aydınlatırsanız çok sevinirim.

  Nisan 20, 2020 , 9:11 am
  • Av. Oğuzhan KARA cevap

   Merhaba ister anlaşmalı isterseniz çekişmeli boşanın Oyak üyeliğinden hak talep edebilirsiniz. Bunun haricinde evlilik birliği süresince alınan mallardan da hak talep edebilirsiniz. Konu hakkında mutlaka hukuki destek almanızı ve hukuki yardım almadan anlaşmalı boşanma protokolü imzalamamanızı tavsiye ederiz. 0507 759 61 14 numaralı hattan bize ulaşabilirsiniz.

   Nisan 23, 2020 , 9:37 pm
 • Bercem kaplan cevap

  Mrhbalar .bn yaklaşık 2 ,3 aydır . 10 gün önce kaybettiğim ( birlikte yasadgim imam nikahlı eşimle birlikte yaşamaya başladım . Talihsiz bir olay snra da 10 gün önce kaybetim .onun açısına alismadan .ailesinin hemn bana alınan arabayı kaçırması işte üstünde yüklü bir parayida almaları .ve beni rencide edici cümleler ve tavırlar sergileyerek .uzaklaştırmalri üzdü .ki ailesiyle birlikte aramız iyidi . virüs den dolayı resmi nikah ertelnmisti . İşin açıkçası .benim bir hakim var mı . Hak etmedikleri için .uğraşmak istiorum .s maddi açıdan deil .yrdmci olursanız sevinirim . görüşmek üzere ins

  Mayıs 24, 2020 , 10:31 pm
  • Av. Oğuzhan KARA cevap

   Merhabalar imam nikahlı eşinizin üzerine kayıtlı mallardan resmi nikâhınız olmadığı için bir pay alamazsınız.Fakat eşinizin vefat şekli önemli eğer bir trafik kazası veya iş Kazası geçirecek ölmüşse destekten yoksun kalma.tazminati alabilirsiniz.Konu ile ilgili olarak bizi 05302022326 numaralı telefondan arayabilirsiniz

   Mayıs 26, 2020 , 8:30 pm
 • Bercem kaplan cevap

  Silah li kavga da .vefat etti .s anladm .ama yaralanamamk saçma .lakin .bnde araştırdım .oylemis .ama .evlilik vadiyle kandrlmis .oluyor .aldgmz aracı ortak almıştık .

  Mayıs 27, 2020 , 1:55 am
 • Gamze cevap

  Merhabalar
  Eşimden boşanmak istiyorum kendisi sadece anlaşmalı olarak ayrılmayı istiyor mal paylaşımına yaklaşmıyor o zaman boşanmam diyor ben haklarımı nasıl alabilirim çekişmeli olursa ne kadar uzar dava süreci

  Temmuz 1, 2020 , 1:03 pm
  • Av. Oğuzhan KARA cevap

   Merhabalar anlaşmalı boşanma yapılamıyorsa çekişmeli dava açılması gerekiyor dava ortalama 8 ay ile 1 sene arasında sürebilir.Mal varlığından olan hakkınızı almak için ise boşanma davasıyla beraber mal paylaşım davası açılması gerekiyor.Konu ile ilgili daha detayli görüşmek için 0530 202 23 26 numaralı telefondan avukatlarimizla görüşebilirsiniz

   Temmuz 2, 2020 , 1:26 pm
 • Murat cevap

  Merhaba ben 3 yıldır resmi nikahlı evliyim eşim suriyeli yaklaşık 10 ay önce babam öldü diye suriye giti ve artık türkiye ye dönmiyecegibi söyledi ben şimdi boşanmak istiyorum tek taraflı ve bu tek celsede boşanmaya sebep olarak yeterlimi teşekürler

  Ağustos 4, 2020 , 12:11 pm
  • Av. Oğuzhan KARA cevap

   Merhabalar tek celsede boşanmak için anlaşmalı boşanma davası açmanız gerekiyor bunun icin de eşinizin mutlaka duruşmaya gelmesi gerekiyor gelmezse davanız çekişmeli olarak görülür bu dava da yaklaşık 8ay 1 sene aralığında sürer tabi bu süre davanın mahiyetine göre uzayabilir.Iletisim no.05302022326

   Ağustos 16, 2020 , 3:17 pm
 • nurgül cevap

  merhabalar benim ablamın eski eşi kandırararak cocukların velayetini üstüne almıs biz dava acmak istiyoruz iki kız cocuğu biri dokuz yaşında biri 4 yaşında alma şansımız nedir. bilgi alabilirmiyiz.

  Eylül 7, 2020 , 10:49 am
  • Av. Oğuzhan KARA cevap

   Merhaba velayet konusu kamu düzenini ilgilendiren bir konudur.Sartlari varsa her zaman açılabilir. Tabi ki konuyu detaylı dinlemeniz gerekiyor.Hukuki yardım almanızda fayda var

   Eylül 19, 2020 , 10:58 am
   • Ali muratoğlu cevap

    Merhabalar ben 15 yıllık evli iken eşim evi terk etti.bana çekişmeli boşanma davası açtı.benden nafaka ve tazminat talep ediyor.ancak benim maaşım 1500 tl.kendisi 2350 tl.alıyor.ayrıca birlikte olduğumuz süre içerisinde kendi adına almış olduğu arabayı 3 ay önce satmış.arabaýı halen kendisi kullanıyor.ben engelli olduğum için kendimi ifade edemiyorum.maddi sıkıntım olduğu içinde avukat tutamıyorum.ne yapabilirim yardımcı olursanız minnettar kalırım.

    Eylül 28, 2020 , 11:23 am
    • Av. Oğuzhan KARA cevap

     Merhabalar bulunduğunuz ilin Baro Başkanlığına müracaat ederek adlı yardımdan yararlanabilir ve avukat isteyebilirsiniz

     Ekim 2, 2020 , 9:08 pm
 • Hava cevap

  Merhaba, kardeşim ve eşi anlaşmalı boşanmada uzlaşamadıkları için çekişmeli boşanacaklar.
  Eş tarafından manevi şiddet görüyor.
  Eşi evi de çocuğu da kendisine istiyor.
  İş yerinden aldığı tazminatta eşin hakkı olur mu? Düğünde takılan altınları eşi zamanında satıp parasını çarçur etti. Daha sonra senin düğünde takılan altınlarının yerine aldım diye altın aldı. Aldığı altınları kardeşim ablasına verdi saklaması için. Bu altınlarda da hak sahibi olduğunu söylüyor eş. Böyle bir hakkı var mı.
  Kardeşimin telefonunu takip ediyor ve bütün mesajlarının kendisine düşmesi için program satın alıp yüklüyor. Yüklediği programla kardeşimi takip ediyor.
  Bu konuda sizden nasıl bir bilgi alabilirim.
  Teşekkürler

  Kasım 13, 2020 , 6:11 am
  • Av. Oğuzhan KARA cevap

   Merhabalar 05302022326 numaralı telefondan ücretli danışmanlık için randevu alabilirsiniz

   Kasım 16, 2020 , 9:23 pm
 • Şeyma ayşegül yıldırım cevap

  Merhaba Benim şuan devam eden evlilik birliğinin temelinden sarsılması nedeni ile açılmış 2 yıldır süren çekişmeli bir davam var aralık 7 de 5. Duruşma görülecek. Şuanki avukatımla yaşadığım bazı problemler var bu nedenle avukat arayışındayım. Bu durumda sizden bir fiyat bilgisi rica ediyorum mümkünse. Teşekkür ederim kolay gelsin.

  Kasım 21, 2020 , 4:33 pm
  • Av. Oğuzhan KARA cevap

   Merhabalar 05302021326 numaralı telefondan pazartesi günü bize ulaşarak bilgi alabilirsiniz

   Kasım 22, 2020 , 3:02 pm
 • nigar demirci cevap

  merhaba 25 yıllik evliyim cok zorlubir hayat mücadelem oldu esim cok ilgisiz bir insandi ama sartlar beni onun yaninda tutmaya mecbur birakti. maddi ve manevi olarak hic bir destegini gormedim ailemden aldigim destek ile ve kendim gelisi guzel islerde calisirak yurutum ve iş yerinde bir kaza yasadim omurgamda ve bacaklarimda hareket kisitlamam ve cok agrilarim var hayatta ona hic bir yük surmedim halde ona yaranamadim benim hastaligimla hic bir sekilde ilgilenmiyor maddi olarak hic bir destek olmuyor ve artik vucud ve pidikolojik olarak dayanamiyorum hergun tartisma artik bosanicam hic degilse hayatta dusunecegim sıkıtilarimi da aza indirger ve ins. sagligimla kendim mucadele ederim ögrenmek istedigim haklarim nedir. iki kizim var 24 ve 18 yaslarinda yardimci olursaniz cok sevinirim

  Aralık 20, 2020 , 9:58 pm
  • Av. Oğuzhan KARA cevap

   Merhabalar boşanma davası alabilirsiniz.Dava sırasında karşı tarafın kusurlu olduğunu ispatladiginiz taktirde nafaka ve tazminat alabilirsiniz.Çocukalrinizin yaşi büyük ama okuyorlarsa onlar icin de nafaka isteyebilirsiniz.Bunun dışında eğer evlilik icin de alınan malvarlığınız varsa o mallarında yarısını isteyebilirsiniz.0530 202 23 26 numaralı telefondan bizlere ulaşabilirsiniz

   Aralık 26, 2020 , 4:12 pm
 • Demet akkaya cevap

  Merhaba 2006 yılında boşandım nafaka ve tazminat halkım vardı fakat nafakayı 6 ay tazminatı hiç alamadım şu an kızım 16 yaşında geldi ve masrafları da iyice arttı karşı tarafdan bunu talep edip alabilirmiyiz karar var elimde

  Aralık 27, 2020 , 6:15 pm
  • Av. Oğuzhan KARA cevap

   Merhabalar birikmiş nafakanizi icra takibi yoluyla alabilirsiniz ödemnmemsi durumunda şikayetçi olabilirsiniz.Iletişim no:05077596114

   Aralık 27, 2020 , 7:27 pm
 • Nur cevap

  Merhaba dört yıllık
  evlilikte Çekişmeli bosanma davasında hiç bir mal varlığı olmayan birisine karşı banka ve mallara tedbir isteyen esin talebini hakim reddetti davaci yeniden dava konusu edebilirmi

  Mayıs 5, 2021 , 8:06 pm
  • Av. Oğuzhan KARA cevap

   Maalesef bosanma davalarında banka hesabına vs.tedbir koyduramazsiniz

   Mayıs 13, 2021 , 7:37 pm
 • Fatma cevap

  Merhaba Yurt dışındaki bir vatandaşla bir yıl evli kaldım lakin 1 sene sonunda çekişmeli dava açıldı maddi manevi tazminat davası açıldı hakim bana tedbir nafakası başlattı ama yurtdışında oldukları için alamıyoruz. Ben davayı kazansam da bir şey talep edemeyecek miyim acaba

  Haziran 21, 2021 , 3:52 am
  • Av. Oğuzhan KARA cevap

   Nafakayı odemeiyorlarsa şikayet edebilirsiniz İletişim no.05302022326

   Haziran 29, 2021 , 8:49 pm
 • Ayhan cevap

  Merhaba 8 aylik evliyim bosanmaya karar verdik karsi taraf anlasmak istemiyor erkek tarafı olarak hangi sartlarda geline taktigimiz bilezikleri geri alabiliriz boyle bir ihtimal var mi?

  Haziran 29, 2021 , 2:38 pm
  • Av. Oğuzhan KARA cevap

   Düğünde takılan takılar kural olarak kadına aittir.

   Haziran 29, 2021 , 8:40 pm
 • Dilek cevap

  merhaba adım Dilek 10 yıllık evliyim eşim aynı evde yaşamamıza rağmen boşanma davası açtı.eşimin ilk eşinden kızıyla birlikte bir olup evimdeyken hakaretlere tehditler de bulundular huzurum kalmadı korktuğum için evimden çıkıp oğlumun öğrenci evine sığındım.bu durumda ne yapmam gerekiyor.

  Haziran 30, 2021 , 11:51 pm
  • Av. Oğuzhan KARA cevap

   Eşinizin yaptıkları da bosanma sebebidir.Siz de karşı dava acabilirsiniz.Tehdit ve şiddet eylemleri varsa koruma kararı alabilirsiniz.İletişim no.05302022326

   Temmuz 25, 2021 , 10:01 am

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.